PŘIHLÁŠENÍ

KDO JE ONLINE

Právě připojeni - hostů: 3 

Poslední komentáře článků

Novinky v KVZ

Extraliga REPIKO 2022

Napsal uživatel Michal Neumann Čtvrtek, 09 Září 2021 06:03
PDFTiskEmail
V příloze jsou Pravidla Extraligy Repiko 2022 s termínem registrace do této celostátní ligy.
Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (SČS Repiko Pravidla 2022.doc)SČS Repiko Pravidla 2022.doc 488 Kb
 

Smutná zpráva

Napsal uživatel Michal Neumann Neděle, 21 Únor 2021 18:10
PDFTiskEmail
Do střeleckého nebe odešel dlouholetý člen klubu KVZ Mokrá Pavel Terzijski.Věnujte mu prosím vzpomínku.
Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (14110183.jpg)14110183.jpg 1279 Kb
Aktualizováno Čtvrtek, 04 Březen 2021 07:32
 

Smutná zpráva

Napsal uživatel Michal Neumann Sobota, 23 Leden 2021 15:05
PDFTiskEmail

 

 

Do střeleckého nebe dnes 23.1 2021 v noci odešel dlouholetý člen klubu KVZ Mokrá Petr Sudák ve věku 78 let.Věnujte mu prosím vzpomínku.Byl to skvělý člověk.Jsem rád Petře,že jsem tě znal.Michal

Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (parte Sudák.jpg)parte Sudák.jpg 48 Kb
Aktualizováno Pondělí, 15 Únor 2021 02:40
   

Zbraňový zákon platný od 31.1 2021

Napsal uživatel Michal Neumann Sobota, 23 Leden 2021 08:32
PDFTiskEmail

31.1.2021 VSTUPUJE V PLATNOST NOVÉ ZNĚNÍ ZBRAŇOVÉHO ZÁKONA

PŘEVZATO:

LIGA LIBE - PETICE PROTI NESMYSLNÝM ZÁKAZŮM LEGÁLNÍCH OBRANNÝCH PROSTŘEDKŮ

Moje stávající zbraně a můj stávající zbroják
   Nic se pro mne nemění, nic nemusím. Zbrojní průkaz mi také platí stále 10 let, zdravotní posudek po 5 letech nadále předkládají jen držitelé skupiny D.
Chci svoji stávající zbraň prodat
    Měl bych si ujasnit, jestli moje zbraň nebude nově považovaná za kategorii A-I. Pokud budu prodávat samonabíjecí zbraň s nadlimitním zásobníkem (nad 10 nábojů u dlouhé nebo nad 20 nábojů u krátké), pak se o kategorii A-I jednat bude a měl bych prodávat na předloženou výjimku kategorie A-I (nebo povolení kategorie B + výjimku na nadlimitní zásobníky). Pokud jde o předělávku z automatické zbraně, tak nejspíše nezjistím, jestli jde o kategorii A-I (to se zjistí až z historie zbraně v Centrálním registru), ale zákon s tím v přechodných ustanoveních počítá a můžu ji prodat i jako kategorii B (tj. na předložené povolení). Kupující si to následně dojasní s policií při registraci.
Chci si koupit samonabíjecí zbraň, předělanou z "automatu"
    Nejspíš půjde o zbraň kategorie A-I a měl bych si tedy vyřídit výjimku na zbraň kategorie A-I.
Chci si koupit nadlimitní zásobníky (ať už se zbraní nebo samostatně)
    TAK TOHLE JE PRVNÍ VĚC, KTEROU BYCHOM MĚLI VŠICHNI UDĚLAT – POŽÁDAT SI O VÝJIMKU NA NADLIMITNÍ ZÁSOBNÍKY. Následně už se o nějaké nesmysly s vkládáním velkých zásobníků kamkoli nebudeme muset starat…
Chci nákupko na kategorii B nebo výjimku na kategorii A-I
    Nově je možné na formuláři žádosti uvádět jen kategorii zbraně bez dalších podrobností o zbrani (tedy ani „druh zbraně“). Jinými slovy, na stejné nákupko (nebo výjimku A-I) si mohu následně pořídit jakoukoli zbraň dané kategorie – už by nemělo docházet k tomu, že mám nákupko na „puška samonabíjecí“, ale zbraň je v Centrálním registru vedena jako „kulovnice samonabíjecí“ a mám tedy smůlu. Také nebude nutné si vyřizovat „celou sadu“ nákupek na všechny druhy zbraní, aby si člověk mohl následně vybírat nebo mu nějaká zbraň „neutekla“…
Pokud se navíc bude o nákupko nebo o výjimku kategorie A-I žádat přes datovou schránku nebo s elektronickým podpisem, tak to bude ZCELA bez správního poplatku.
Chci si udělat zbroják (ať už jsem nebo nejsem přihlášený ke zkoušce)
    Tady to všechno závisí na Covidových opatřeních… Ale s poklesem PSA by se snad měly zkoušky začít pomalu rozbíhat. Je ale potřeba počítat s tím, že budou nové TESTY (viz zde: https://www.mvcr.cz/.../zkousky-odborne-zpusobilosti.aspx... !!! V praktické části zkoušky se naštěstí nic nemění.
Chci si pořídit poplašňák, znehodnocenku nebo moderní předovku
    U nově vyrobených zbraní se bude jednat o zbraně kategorie C-I. Sice nebude potřeba zbrojní průkaz, ale musím zbraň do 10 pracovních dnů ohlásit policii (ohlášení bude možné i jen poštou, datovkou atd.). Zbraně se starší ověřovací značkou budou ale stále kategorie D – nějakou dobu se budou asi i v obchodech doprodávat.
Chci si pořídit flobertku
    Opět se bude nově jednat o kategorii C-I. Starší zbraně budou sice stále kategorie D, ale bude u nich pořád platit omezení úsťové energie na 7,5J. Naopak u nových flobertek kategorie C-I už to bude bez omezení úsťové energie.
Chci pořídit flobertku nebo poplašňák upravený z ostré zbraně
   Problém, veškeré předělávky tohoto typu budou zůstávat ve stejné kategorii jako původní ostrá zbraň.
Chci si pořídit vzduchovku
    Tady se v podstatě zatím nic nemění – do úsťové energie 16J půjde o kategorii D a tedy od 18 let volně, nad 16J půjde o kategorii C a tedy na zbrojní průkaz. Paintbally a podobné zbraně jsou nadále zbraně kategorie D.
Chci si pořídit předovku
    Všechny „historizující“ předovky („repliky“) jsou stále kategorie D a tedy od 18 let volně a bez ohlášení. Nově jsou volně i repliky jehlovek.
Mám doma neprodejnou zbraň a chci se jí zbavit
   Znehodnocování se nijak neusnadňuje a nově znehodnocené budou navíc zbraněmi kategorie C-I L… Ale nově je možnost odevzdat zbraň k úřednímu zničení, což bude bezplatné a použitelné to bude alespoň na to, že se člověk zbaví šrotu…
Doklady
    Tady se nic nemění, zrušení papírových dokladů se zatím nekoná – to je téma až v novém zákoně o zbraních a tedy spíše až za několik let.
HollowPointy
    Střelivo se střelou s tzv. řízenou deformací bude nově o něco dostupnější i pro krátké zbraně (a i pro nošení). Pro jejich kupování, držení a nošení bude potřeba výjimka, o kterou se bude žádat na stejném formuláři jako o výjimku pro zbraň kategorie A-I (ale bude zde nutné zaškrtnout, že se výjimka podává též "pro střelivo“).
Tlumiče
    Každý tlumič pro palnou zbraň bude kategorie C, a tedy na zbrojní průkaz a registraci. Zakázané je skryté nošení zbraně s nasazeným tlumičem. Tlumič bude muset zřejmě projít přes Zkušebnu zbraní, ale tady také zatím není úplně jasné, jak to bude konkrétně zařízené.
PS: na závěr, buďme opravdu moc a moc šťastní, že to takto dopadlo, ono to věřte také stálo nemalé úsilí... Prostě máme nyní  v této oblasti legislativu lepší, než na 99 procentech světa, co nám toto může jen závidět - takže si toho nejen važme, ale zejména, dělejme vše, aby to hlavně takto již zůstalo. Neb sebelepší zákon (a toto je sakra dobrý zákon, ba skoro zázrak) lze jednoduše, třeba i teď po následných sněmovních volbách, nějakým výraznějším (vnějším či vnitřním) tlakem doslova razdva v náš neprospěch změnit. Proto se nyní především společně snažme toto nyní dosažené ještě okovat, a to onou pro nás všechny tak důležitou ústavní pojistkou. A tak v této podobě zakonzervovat a uchovat i do budoucna - nejen pro nás, ale třeba i pro naše děti, ne?


labe.png

Více z této kategorie: « Kalendář ipsc - 2021
Aktualizováno Pondělí, 28 Červen 2021 05:56
 

Stanovisko MV

Napsal uživatel Michal Neumann Čtvrtek, 29 Říjen 2020 09:53
PDFTiskEmail
Viz příloha.Michal
Aktualizováno Úterý, 24 Listopad 2020 10:58
   

Strana 1 z 2

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>
Domů Novinky