PŘIHLÁŠENÍ

KDO JE ONLINE

Právě připojeni - hostů: 15 

Poslední komentáře článků

Novinky v KVZ

Opět můžeme venku sportovat

Napsal uživatel Michal Neumann Pátek, 09 Duben 2021 16:13
PDFTiskEmail


Od pondělka 12.4 2021

budou povoleny veškeré sportovní aktivity venku v maximálně dvacetičlenných skupinách, potvrdil na páteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Vnitřní sportoviště zůstávají podle výkladu jeho úřadu pro amatéry uzavřena. Žádná výjimka se nevztahuje ani na spolkovou činnost, tedy aktivity sportovních klubů.

Aktualizováno Pátek, 09 Duben 2021 18:28
 

Smutná zpráva

Napsal uživatel Michal Neumann Neděle, 21 Únor 2021 18:10
PDFTiskEmail
Do střeleckého nebe odešel dlouholetý člen klubu KVZ Mokrá Pavel Terzijski.Věnujte mu prosím vzpomínku.
Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (14110183.jpg)14110183.jpg 1279 Kb
Aktualizováno Čtvrtek, 04 Březen 2021 07:32
 

Smutná zpráva

Napsal uživatel Michal Neumann Sobota, 23 Leden 2021 15:05
PDFTiskEmail

 

 

Do střeleckého nebe dnes 23.1 2021 v noci odešel dlouholetý člen klubu KVZ Mokrá Petr Sudák ve věku 78 let.Věnujte mu prosím vzpomínku.Byl to skvělý člověk.Jsem rád Petře,že jsem tě znal.Michal

Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (parte Sudák.jpg)parte Sudák.jpg 48 Kb
Aktualizováno Pondělí, 15 Únor 2021 02:40
   

Zbraňový zákon platný od 31.1 2021

Napsal uživatel Michal Neumann Sobota, 23 Leden 2021 08:32
PDFTiskEmail

31.1.2021 VSTUPUJE V PLATNOST NOVÉ ZNĚNÍ ZBRAŇOVÉHO ZÁKONA

PŘEVZATO:

LIGA LIBE - PETICE PROTI NESMYSLNÝM ZÁKAZŮM LEGÁLNÍCH OBRANNÝCH PROSTŘEDKŮ

Moje stávající zbraně a můj stávající zbroják
   Nic se pro mne nemění, nic nemusím. Zbrojní průkaz mi také platí stále 10 let, zdravotní posudek po 5 letech nadále předkládají jen držitelé skupiny D.
Chci svoji stávající zbraň prodat
    Měl bych si ujasnit, jestli moje zbraň nebude nově považovaná za kategorii A-I. Pokud budu prodávat samonabíjecí zbraň s nadlimitním zásobníkem (nad 10 nábojů u dlouhé nebo nad 20 nábojů u krátké), pak se o kategorii A-I jednat bude a měl bych prodávat na předloženou výjimku kategorie A-I (nebo povolení kategorie B + výjimku na nadlimitní zásobníky). Pokud jde o předělávku z automatické zbraně, tak nejspíše nezjistím, jestli jde o kategorii A-I (to se zjistí až z historie zbraně v Centrálním registru), ale zákon s tím v přechodných ustanoveních počítá a můžu ji prodat i jako kategorii B (tj. na předložené povolení). Kupující si to následně dojasní s policií při registraci.
Chci si koupit samonabíjecí zbraň, předělanou z "automatu"
    Nejspíš půjde o zbraň kategorie A-I a měl bych si tedy vyřídit výjimku na zbraň kategorie A-I.
Chci si koupit nadlimitní zásobníky (ať už se zbraní nebo samostatně)
    TAK TOHLE JE PRVNÍ VĚC, KTEROU BYCHOM MĚLI VŠICHNI UDĚLAT – POŽÁDAT SI O VÝJIMKU NA NADLIMITNÍ ZÁSOBNÍKY. Následně už se o nějaké nesmysly s vkládáním velkých zásobníků kamkoli nebudeme muset starat…
Chci nákupko na kategorii B nebo výjimku na kategorii A-I
    Nově je možné na formuláři žádosti uvádět jen kategorii zbraně bez dalších podrobností o zbrani (tedy ani „druh zbraně“). Jinými slovy, na stejné nákupko (nebo výjimku A-I) si mohu následně pořídit jakoukoli zbraň dané kategorie – už by nemělo docházet k tomu, že mám nákupko na „puška samonabíjecí“, ale zbraň je v Centrálním registru vedena jako „kulovnice samonabíjecí“ a mám tedy smůlu. Také nebude nutné si vyřizovat „celou sadu“ nákupek na všechny druhy zbraní, aby si člověk mohl následně vybírat nebo mu nějaká zbraň „neutekla“…
Pokud se navíc bude o nákupko nebo o výjimku kategorie A-I žádat přes datovou schránku nebo s elektronickým podpisem, tak to bude ZCELA bez správního poplatku.
Chci si udělat zbroják (ať už jsem nebo nejsem přihlášený ke zkoušce)
    Tady to všechno závisí na Covidových opatřeních… Ale s poklesem PSA by se snad měly zkoušky začít pomalu rozbíhat. Je ale potřeba počítat s tím, že budou nové TESTY (viz zde: https://www.mvcr.cz/.../zkousky-odborne-zpusobilosti.aspx... !!! V praktické části zkoušky se naštěstí nic nemění.
Chci si pořídit poplašňák, znehodnocenku nebo moderní předovku
    U nově vyrobených zbraní se bude jednat o zbraně kategorie C-I. Sice nebude potřeba zbrojní průkaz, ale musím zbraň do 10 pracovních dnů ohlásit policii (ohlášení bude možné i jen poštou, datovkou atd.). Zbraně se starší ověřovací značkou budou ale stále kategorie D – nějakou dobu se budou asi i v obchodech doprodávat.
Chci si pořídit flobertku
    Opět se bude nově jednat o kategorii C-I. Starší zbraně budou sice stále kategorie D, ale bude u nich pořád platit omezení úsťové energie na 7,5J. Naopak u nových flobertek kategorie C-I už to bude bez omezení úsťové energie.
Chci pořídit flobertku nebo poplašňák upravený z ostré zbraně
   Problém, veškeré předělávky tohoto typu budou zůstávat ve stejné kategorii jako původní ostrá zbraň.
Chci si pořídit vzduchovku
    Tady se v podstatě zatím nic nemění – do úsťové energie 16J půjde o kategorii D a tedy od 18 let volně, nad 16J půjde o kategorii C a tedy na zbrojní průkaz. Paintbally a podobné zbraně jsou nadále zbraně kategorie D.
Chci si pořídit předovku
    Všechny „historizující“ předovky („repliky“) jsou stále kategorie D a tedy od 18 let volně a bez ohlášení. Nově jsou volně i repliky jehlovek.
Mám doma neprodejnou zbraň a chci se jí zbavit
   Znehodnocování se nijak neusnadňuje a nově znehodnocené budou navíc zbraněmi kategorie C-I L… Ale nově je možnost odevzdat zbraň k úřednímu zničení, což bude bezplatné a použitelné to bude alespoň na to, že se člověk zbaví šrotu…
Doklady
    Tady se nic nemění, zrušení papírových dokladů se zatím nekoná – to je téma až v novém zákoně o zbraních a tedy spíše až za několik let.
HollowPointy
    Střelivo se střelou s tzv. řízenou deformací bude nově o něco dostupnější i pro krátké zbraně (a i pro nošení). Pro jejich kupování, držení a nošení bude potřeba výjimka, o kterou se bude žádat na stejném formuláři jako o výjimku pro zbraň kategorie A-I (ale bude zde nutné zaškrtnout, že se výjimka podává též "pro střelivo“).
Tlumiče
    Každý tlumič pro palnou zbraň bude kategorie C, a tedy na zbrojní průkaz a registraci. Zakázané je skryté nošení zbraně s nasazeným tlumičem. Tlumič bude muset zřejmě projít přes Zkušebnu zbraní, ale tady také zatím není úplně jasné, jak to bude konkrétně zařízené.
PS: na závěr, buďme opravdu moc a moc šťastní, že to takto dopadlo, ono to věřte také stálo nemalé úsilí... Prostě máme nyní  v této oblasti legislativu lepší, než na 99 procentech světa, co nám toto může jen závidět - takže si toho nejen važme, ale zejména, dělejme vše, aby to hlavně takto již zůstalo. Neb sebelepší zákon (a toto je sakra dobrý zákon, ba skoro zázrak) lze jednoduše, třeba i teď po následných sněmovních volbách, nějakým výraznějším (vnějším či vnitřním) tlakem doslova razdva v náš neprospěch změnit. Proto se nyní především společně snažme toto nyní dosažené ještě okovat, a to onou pro nás všechny tak důležitou ústavní pojistkou. A tak v této podobě zakonzervovat a uchovat i do budoucna - nejen pro nás, ale třeba i pro naše děti, ne?


labe.png

Více z této kategorie: « Kalendář ipsc - 2021
Aktualizováno Sobota, 23 Leden 2021 10:06
 

Změny v zákoně o zbraních-info

Napsal uživatel Michal Neumann Pátek, 01 Leden 2021 14:11
PDFTiskEmail
http://www.ipscostrava.cz/zmeny-v-zakone-o-zbranich.php 
Aktualizováno Pátek, 01 Leden 2021 14:23
   

Strana 1 z 3

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>
Domů Novinky